Nowe niższe ceny na korzeń Maca

Dotarła do nas świeża partia Maca prosto z Peru w nowej niższej cenie!

Maca – Zobacz stronę produktu.

5 najważniejszych zalet korzenia maca

Mimo, iż maca sama w sobie nie zawiera żadnych hormonów, to główne zalety z jej spożywania to poprawa funkcji seksualnych, a także zdrowia psychicznego i gospodarki hormonalnej, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Oto wszystkie zalety korzenia maca:

1. PMS, menopauza, PCOS (policystyczny zespół jajników)

Korzeń maca jest znany z tego, że balansuje gospodarkę hormonalną organizmu, często łagodząc symptomy PMS czy menopauzy. Uważa się też, że pomaga w kontroli poziomu estrogenu u kobiet z PCOS.

Jeśli poziom estrogenu jest za niski lub za wysoki, kobieta może mieć problem z owulacją i zajściem w ciążę. Dlatego zrównoważenie ilości estrogenu w organizmie kobiety, który wpływa także na właściwą ilość wytwarzanego w ciele progesteronu, jest bardzo istotny dla poprawy płodności i obniżenia symptomów związanych z PCOS, takich jak nieregularne miesiączki, nadmierne owłosienie i inne. (4)

2. Hormony kobiece, płodność i zdrowie seksualne

Jak wykazało badanie przytoczone w magazynie „Menopauza” w 2008 roku, maca skutecznie pomaga w poprawie psychicznego samopoczucia i obniża poziom lęku oraz depresji.
To samo badanie pokazało także, iż poprawa nastroju prowadzi do poprawy libido. (5) Inne testy wykonane w 2008 roku przez „CNS Neuroscience & Therapeutics” udowodniły, iż maca faktycznie potrafi poprawić libido u kobiet ze względu na swoje pozytywne działanie na poziom serotoniny, dzięki której czujemy się szczęśliwsi. (2).

W jeszcze innym badaniu, wykonanym na zwierzętach, wykazano iż samice zwierząt, które spożywały korzeń maca, miały zwiększoną ilość jajeczek zdatnych do zapłodnienia. Zdrowie reprodukcyjne i owulacja uległy więc polepszeniu. (4).
Uważa się, iż maca przywraca równowagę hormonalną u kobiet poprzez wspieranie systemu endokrynnego oraz wspomaganie regulacji zdrowego poziomu produkcji hormonów nadnerczy i tarczycy. (3)
Gruczoły nadnerczy i tarczycy odgrywają ważną rolę w regulacji wielu odczuć – chodzi o wszystko począwszy od poziomu stresu a kończąc na apetycie. Przywrócenie zdrowia tych gruczołów jest podstawową rzeczą, o która warto zadbać, jeśli chcemy się czuć dobrze.

3. Poziom testosteronu i płodność u mężczyzn

W badaniach klinicznych korzeń maca nie wykazał wpływu na poziomy testosteronu w surowicy. Jednakże czarna maca okazała się skutecznym środkiem poprawiającym produkcję spermy, dużo bardziej niż maca żółta czy czerwona.
Czerwona maca wpływa pozytywnie na zdrowie hormonalne mężczyzn. Jak udowodniono w badaniach na szczurach płci męskiej, redukuje ona rozmiar gruczołu krokowego. To prowadzi do konkluzji, iż maca prawdopodobnie wpływa pozytywnie także na zdrowie prostaty u ludzi.
W innych badaniach udowodniono również, że maca poprawia produkcję spermy, ruchliwość plemników i ich rozmiar, a wszystkie one są ważnymi czynnikami wskazującymi na poprawę płodności. (1)
W raporcie z 2010 roku podsumowującym rezultaty 4 testów klinicznych przeprowadzonych przez magazyn (BMC) Complementary and Alternative Medicine (Medycyna Komplementarna i Alternatywna), maca wykazała zdolność poprawy w przypadku dysfunkcji seksualnych i libido, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Kolejne dwa testy nie pokazały już tak optymistycznych wyników, dlatego aby określić dokładnie wpływ korzenia maca na płodność, potrzebne są bardziej formalne badania. (2)

4. Energia, pamięć i nastrój

Osoby regularnie stosujące korzeń maca uważają, iż dzięki niej czują się bardziej pobudzeni, mają więcej energii oraz większy napęd, i to dość szybko od czasu, gdy zaczynają go stosować. Maca działa na organizm lepiej niż kofeina, ponieważ nie wywołuje typowego dla użytkowników tej ostatniej poddenerwowania czy rozdygotania.
Badania kliniczne pokazały, iż korzeń maca wpływa pozytywnie na energię, wytrzymałość oraz nastrój. Utrzymanie dobrego poziomu energii wiąże się z niskim poziomem lęku oraz depresji i to właśnie maca pomaga osiągnąć.
Jak dokładnie maca podnosi energię, tego wciąż nie wiadomo, jednak uważa się, iż prawdopodobnie ma ona zdolność stabilizacji poziomu cukru we krwi (niweluje gwałtowne skoki poziomu cukru w organizmie), a także utrzymuje zdrowie nadnerczy, dzięki czemu reguluje nastrój i poziom energii w ciągu dnia. (3)
Wśród zalet korzenia maca wymienia się także pozytywny wpływ na podwzgórze, poprzez wspieranie właściwego funkcjonowania przysadki mózgowej. Jest to kolejny element balansujący poziom energii w organizmie oraz skupienia. (4) Podniesienie skupienia, energii i nastroju pomaga w osiągnięciu lepszej koncentracji, a tym samym poprawia pamięć i zdolność do wykonywania zadań.

5. Silne działanie antyoksydacyjne

Korzeń maca działa jak naturalny antyoksydant oraz podnosi poziom glutationu i SOD (dysmutazy ponadtlenkowej). Są to dwaj główni wojownicy, pomagający w zwalczeniu choroby w ludzkim organizmie. Jak dowiodły najnowsze badania, korzeń maca pomaga w zapobieganiu rozwoju wielu przewlekłych chorób, związanych ze zbyt wysokim poziomem „złego” cholesterolu, stresem oksydacyjnym oraz upośledzoną tolerancją na glukozę. (6)
Dzieje się tak, ponieważ maca podnosi poziom glutationu w organizmie, który nie tylko poprawia pracę układu immunologicznego i chroni przed chorobami, lecz również pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu i poprawia tolerancję na glukozę poprzez obniżenie jej poziomu we krwi. (6) Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy są zmuszeni troszczyć się bardziej o zdrowie swojego serca lub cierpią na cukrzycę czy zespół metaboliczny.
Co prawda dalsze badania, dotyczące wpływu korzenia maca na systemy hormonalny i nerwowy, powinny być jeszcze przeprowadzone, jednak te wstępne dają naprawdę obiecujące wyniki.

Bibliografia

  1. http://science.naturalnews.com/maca.html.
  2. http://altmedicine.about.com/od/herbsupplementguide/a/maca.html.
  3. http://www.natures-whey.co.uk/articles/the-benefits-of-maca/.
  4. http://natural-fertility-info.com/maca.
  5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18784609.
  6. http://magicznyogrod.info/?p=280.



Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK